Aktuality

Ježíšek víno nepije, ale nosí!

19. 12. 2017
​Loučíme se s letošní sezónou, ve které jsme vám v rámci Festivalu otevřených sklepů představili 66 vinařů v devíti obcích Mutěnska a Mikulovska; čtyři osobnosti současného vinařství, jejich čtyři hosty a dalších 32 vinařství z Moravy v rámci devíti letních degustačních večerů v Otevřené zahradě a top 16 vinařství na zimním Víně z blízka na Špilberku. Celkem tedy 122 vinařství! Ochutnat je přišlo 5 000 účastníků – tedy Vás – milovníků a znalců vín. Pokud pánbůh a příroda požehnají vinohradům, vinaři si neřeknou, že se jim to nevyplatí a vy si nenajdete lepší akce, uvidíme se i příští rok. Přejeme vám do nového roku hodně zdraví, štěstí, úspěchů a pohody u skleničky vína z Moravy. Snad vás potěší i krátké video ze Špilberku.
 

Pozvánka tam, kde je víno z blízka doma – do sklepů na Znojemsku

12. 12. 2017
Moc vám všem děkujeme za návštěvu a ochutnání vín z blízka na Špilberku. Celkem vás chodbami hradu bloudilo 485. Ano – to bloudění bylo součástí plánu, jak vám hrad co nejlépe ukázat v jeho plné kráse. Proto žádné šipky s čísly vinařů neplánujeme ani propříště. Ono to přece nezní dobře ani uctivě, když se jeden druhého posíláte od desítky k pětce. Děkujeme všem, kteří pochopili, že existence takové akce závisí hlavně na tom, jak projevíte vděčnost a přízeň vinařům nákupem jejich vín. 170 z vás tuto možnost využilo, z toho 65 dokonce přes náš nový on-line shop. Ze vzpomínek sice nevyžijete, ale určitě se rádi podíváte na fotogalerii z Vína z blízka na Špilberku, kterou jsme výjimečně pověsili na web celou.
 

Víno z blízka – historie, umění a vína již v sobotu na Špilberku

29. 11. 2017
Dle předpovědi to vychází, Brno by mělo být v sobotu bílé! Pokud ano, tak Víno z blízka na Špilberku bude opravdu ve vánoční atmosféře.
 

Víte co je winehunting? Zjistěte to a ulovte degustaci 150 vín na Špilberku!

22. 11. 2017
Čím častěji teď na Špilberk chodím, tím se mi více líbí. Můj privátní průzkum o tom, jak často chodí Brňané na Špilberk, dopadl neslavně. Nenašel jsem skoro žádného, kromě zaměstnanců hradu, kdo by si pamatoval, kdy naposledy byl uvnitř. Výjimkou byl rodič s malým dítětem, který tam byl na nějaké dětské výstavě – čili jen v pár místnostech z celého hradu. Tři patra Špilberku, která můžete navštívit, mají těch místností asi 103. A tak se náramně těším, jak budete kulit oči, až uvidíte gotická okna královské kaple, dřevěné vazby pod střechou hranolové věže, salonek Hradní restaurace nebo výhled z jižní terasy. Kéž by trochu nasněžilo, romantika by byla dokonalá. Snažíme se, aby byla dokonalá i technika, takže testujeme náš mobilní degustační a nákupní e-shop, pokrytí hradu wifinou a házíme tady hausnumerama, kolik z vás si asi objedná odvoz vín až domů a jak rychle to stihneme. Prodaných je asi 50 % vstupenek. Bude to krásná premiéra.
 

Winehunting aneb Soutěž o vstupenky na Víno z blízka na Špilberku!

13. 11. 2017
Chcete vyhrát vstupenku na Víno z blízka na Špilberku? Stačí se zapojit do naší podzimní soutěže, která bude už od čtvrtka 16. listopadu probíhat na Facebooku!
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS