Aktuality

TZ: Víno z blízka ocení osobnosti současného vinařství

11. 5. 2017
Brno (11. května 2017) – Víno z blízka - festival moravských vín v Brně v rámci svého pátého ročníku ocení vybrané vinaře titulem Osobnost současného vinařství. Uskuteční se tak v rámci seriálu letních degustačních večerů v Otevřené zahradě pod Špilberkem v centru Brna. Pořadatelé z Nadace Partnerství pozvali na předání ocenění čtyři osobnosti. Dalších pět večerů celé série bude patřit jako každý rok představení vinařských obcí. Akce se uskuteční každý druhý čtvrtek od 17.30 v místě, jež je známo jako oáza klidu v samotném centru Brna.
 

Za uměním a vínem zveme na Špilberk v sobotu 2. prosince

21. 9. 2017
Letošní zimní Víno z blízka se propojí s monumentálním hradem Špilberkem a uměním v jeho výstavních prostorech. Vinaři se svými víny na vás budou čekat v sálech, hranolové věži nebo královské kapli. Úchvatné prostory, nekrásnější výhledy na Brno, luxus a komfort opravených interiérů, to vše se rozezvučí cinkáním sklenic s těmi nejlepšími moravskými víny.
 

Téměř nemožné: Královna nebes, Dva duby, šestkrát Frankovka a další skvosty Dolnokounicka

4. 9. 2017
Podařil se nám „majstrštyk“! Dali jsme dohromady sedm vinařství reprezentujících Dolnokounicko. Abyste tomu rozuměli, tam je co obec, to jeden vinař. Před šesti lety založili Spolek a pořádají spolu březnovou výstavu vín, májové Svatogothardské vinařské slavnosti a putování Za Kounickou Frankovkou. Tentokrát však výjimečně doputuje Frankovka do Brna.
 

Vstupenky na první večery jsou v prodeji

12. 4. 2017
Právě jsme spustili prodej vstupenek na první 4 večery s víny z blízka. Ceny zůstaly totožné jako jste zvyklí z předchozích let. Akorát jsme vám v e-shopu usnadnili nákup skupinových vstupenek. Cena se při zadání 4 a více kusů automaticky sníží o 10% tedy na 351 Kč. Pokud si přejete vstupenky vyzvednout vytištěné nebo jako dárek bez uvedení ceny, stačí nám dát vědět na vinozblizka@nap.cz nebo 515 903 121. 

Vstupenky kupujte ZDE
 

Nejmenší z nejlepších a nejlepší z mladých, vinař, enolog i praktik – Jan Stávek

18. 8. 2017
Když si informace o působení enologa, vinaře, pedagoga, odborného autora, organizátora, specialisty na fortifikovaná vína a mistra vín rosé, inovátora i nositele tradic Jana Stávka dáme hezky na hromadu, je v tom jakýsi samospád. Něco přirozeného, podobně jako tzv. gravitační vinařství, které v Němčičkách buduje. Posuďte sami: region Duoro (severní Portugalsko) – zde se zamiloval do portského; Česká zemědělská univerzita v Praze a Vinařská akademie ve Valticích – zde své znalosti předává dál; je vítězem kategorie malých vinařství v soutěži Vinařství roku 2016; jeho rosé Novobočky se stalo nejlepším rosé Prague Wine Trophy 2015; jeho rosé vína jsou na špici každého ročníku v Salonu vín; založil VOC Modré Hory, napsal degustační příručku Jak přijít vínu na jméno, průvodce Velkopavlovickou podoblastí i publikace o vínech rosé a vínech fortifikovaných. Pana Jana Stávka přivítáme v Otevřené zahradě ve čtvrtek.
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS