Aktuality

Doušek a nádech, víno s Královnou nebes!

13. 5. 2020
Původně jsme se měli poprvé sejít na Víně z blízka tento čtvrtek. Z důvodů způsobených jevem, jehož název se nevyslovuje (vy víte, co to je), zahájíme letos sezónu ve čtvrtek 11. června.
 

Tak až se sejdem, dáme si na zdraví!

23. 4. 2020
Myslíme, že po zrušení Oktoberfestu vás zpráva o změnách termínů degustačních večerů nemůže vyvést z míry. Dohody s vinařskými spolky a jednotlivými vinaři máme už od ledna. Se změnami jsme čekali do poslední chvíle. Ani dnes však není jasné, odkdy budou hromadné akce nad 50 nebo nad 100 účastníků bez roušek povoleny. Co víme určitě je, že dvě degustace plánované na květen přeložíme na srpen a září a jsme připraveni takto přesunout i akce z června. Zatím tedy náš krizový plán začíná první akcí 11. června a končí 10. září. V srpnu a září by se tedy konaly degustace šestkrát po sobě, a to s týdenním odstupem, čili každý čtvrtek. Průběžně vám dáme vědět. Bude to jízda :-)
 

Víno z blízka – na hradě, v restauracích a kavárnách a už i v mobilu

27. 11. 2019
Máte to v mobilu! Otevřete si vinozblizka.cz/vino a uvidíte přehled vinařů a všechna jejich vína i s analytikou. Jsou tam i informace o celé akci, přehled a popis výstav, anketa, ve které můžete volit šampióna vín, mapa a pravidla pro užívání e-shopu. Vidíte i stav zásob vín, z každého budeme mít k prodeji tři kartony, ale pokud si je objednáte již teď, sklad můžeme ještě před akcí doplnit. Objednat již teď znamená opravdu už od této chvíle.
 

Víno z blízka s vůní adventu – v sobotu 30. listopadu

19. 11. 2019
S víny je to obráceně než s lidmi. Patnáctka Selection 2015 (Merlot + Syrah) z Vinařství Hort bude nejstarší, naopak nejmladší budou devatenáctky. Svůj Albín Cabernet Sauvignon klaret mzv 2019 přiveze Jiří Maděřič a Rizvanec mzv 2019 zase Vinařství Piálek & Jäger. Jinak budou dominovat krásné a plné osmnáctky, vína ročníku s pěti smajlíky – tedy vynikajícího! Byl teplý a přál pozdně zrajícím odrůdám, kterým dal mohutnost a komplexnost i díky rapidnímu nárůstu cukernatosti a polyfenolické zralosti. I suchá červená vína budou kulatá a díky sladkohořkým taninům až nasládlá. U některých bílých odrůd se upravovala kyselina, která po dokvašení vypadla ve formě vinného kamene při první stáčce (mně osobně teda nevadí ani ve skleničce).
 

Víno z blízka – vinaři s výměrou vinic od nuly po sto hektarů

5. 11. 2019
Letošní zimní Víno z blízka vám představí vinaře doslova od nuly po sto. Tedy alespoň pokud se týče výměry vlastních vinic. Nulu reprezentuje vinařství VINO HORT ze Znojemska. Vlastní vinohrady nemá, veškeré hrozny nakupuje od svých stálých a osvědčených dodavatelů. Majitel Jiří Hort dává veškerou energii do práce technologa a sklepmistra a říká, že se odborníkům vinohradníkům nikdy nemůže v jejich zkušenostech a znalostech vyrovnat. Zcela v souladu s tím nakupuje bílé hrozny na Znojemsku a modré ve Francii. Více než stovku hektarů vlastních vinic naopak obhospodařuje Vinařství Červinka na Mikulovsku. Rodinná historie spojuje dědu hospodařícího na malé vinici, otce – mistra technologa v zemědělském družstvě v Horních Věstonicích a syny. V rodinném vinařství tak dnes o hrozny a vína ze svahů Pálavy pečují společně zástupci tří generací. Podobně pestrá škála je i v přístupu vinařů k technologiím. Od malovinařů s naturálními víny až po top technologie s víny v moderním stylu. Poznávejte Moravu!
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS