Aktuality

Poznejte vinaře jako na otevřených sklepích přímo v Brně

5. 10. 2016
První prosincový víkend bude v Brně patřit moravským vínům. Festival Víno z blízka představuje ty nejlepší moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepech v centru Brna. Nadace Partnerství chce skrze tento festival vracet Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.
 

Užijte si svatomartinský víkend na Hustopečsku, pořádáme tady Festival otevřených sklepů

29. 9. 2016
Jubilejní 20. putovní Festival otevřených sklepů pořádáme druhý listopadový víkend na Hustopečsku. V pětici obcí otevře na svatomartinský víkend své sklepy 32 vinařů. Celodenní ochutnávky vín ve sklepech doplní speciální degustace, prohlídky sklepů a sklepních uliček, chybět nebude živá hudba od harmonikářů až po cimbálky. Vinaři si pro návštěvníky připravují spoustu skvělých krajových specialit i svatomartinských pochutin k zakousnutí mezi degustováním. 
 

Zveme vás na Duel vinařství Stanislav Mádl a Vican rodinné vinařství

18. 8. 2016
Duel vinařů - zážitek a poučení pro každého, koho láká tajemství terroir a kouzlo snoubení vína s jídlem. Ve čtvrtek 29. 9. se v Restauraci Hotelu Barceló Brno Palace setká Vican rodinné vinařství z Mikulova a Vinařství Stanislav Mádl z Velkých Bílovic.
 

Festival jde do druhé poloviny

15. 7. 2016
Letní festival Víno z blízka se pátým večerem přehoupl do druhé poloviny. Letos nás čekají ještě 4 zahradní degustace vín z blízka. 
 
 

Tři šlechtitelky přivezou své novošlechtěnce

29. 6. 2016
O co více máme na Moravě malých vinařů, o to více odrůd každý z nich pěstuje. Je opravdu neuvěřitelné, že na 17200 ha osázených vinic, připadá 19037 registrovaných pěstitelů. Průměr je 0,9 ha na pěstitele, ale většina hospodaří na plochách 0,2-0,4 ha. Na osázených vinicích pěstují 26 bílých registrovaných odrůd a 24 červených. Z více než padesáti je pak přímo na Moravě vyšlechtěných 11 bílých a 13 červených odrůd. Impulzem k šlechtění byla mšička révokaz, která více než před sto lety donutila vinaře šlechtit odrůdy odolné vůči škůdcům i zdejšímu klimatu. Tři šlechtitelky přivezou 11 z těchto vín. Dvanáctým je víno Symposion, kuriozita odrážející odrůdovou pestrost moravských vinic. Vinařství Ampelos Vrbovec ho připravuje jako cuvée, v bílé verzi vyrobeno scelováním 110 bílých odrůd a v červené verzi vzniká z 80 modrých odrůd révy z Genofondu ČR.
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS