Aktuality

Víno z blízka 2019 – vína z vinic posetých kvítím a ošetřených beruškami

7. 5. 2019
Už jsem dostal pár dotazů, jaké bude ve čtvrtek 16. května počasí. Ještě přesně nevím, ale zdá se, že globální oteplování se v tento večer neprosadí. V Paříži minulý týden hodnotilo 450 expertů stav biodiverzity naší planety. Na 1 800 stránkách napsali, že milionu druhů živočichů hrozí vyhynutí a největšími hrozbami jsou: hospodaření s půdou, odlesňování, rybolov a lov, oteplování, znečištění a invazní druhy. Postupuje to rychleji, než zněla předešlá varování.
 

Víno z blízka 2019 – degustace uprostřed květeny a pod klenbou večerní oblohy

16. 4. 2019
​Letos to bude nádhera! Náš zahradní tým dokončil stavební úpravy, vylepšil chodníčky, obnovil lavičky, obstarali jsme úsporné svítilny do zahrady, uklidili jsme nejen svět, Česko a Brno, ale i naši Otevřenou zahradu. Dosázeli jsme zeleň a kytičky, ostříhali révu, postarali se o naše včely a objednali počasí. To, co vás však zajímá nejvíce, je určitě seznam vinařů a jejich vín. Mezi obcemi, ve kterých se najde alespoň 5-6 vinařů, jsme vyštrachali ještě dvě, které u nás samostatně nebyly. Přijedou k nám tedy vinaři z Hovoran a ze Šardic.
 

Zajímá nás, jaké akce s vínem vás nejvíce baví, a přejeme vám krásné Vánoce

20. 12. 2018
​I víno, jako my všichni, má svoji domovinu – vinohrad, kde vyrostlo. Svůj rodný dům – sklep, kde dozrávalo. Své rodiče – vinohradníky a vinaře, kteří se o něj starali. A svůj životní příběh, který skončí letos o Vánocích možná právě na vašem stole. Celý rok jste chodili vy za vínem a o svátcích přichází víno za vámi. Berte ho jako milou návštěvu či přítele a prožijte s ním hezké chvíle.
 

V létě se Víno z blízka skutálí ze Špilberku opět do Otevřené zahrady. Začneme ve čtvrtek 16. května

17. 12. 2018
Tak máme letošní sezónu za sebou, akce na Špilberku byla víc než důstojným zakončením. Děkujeme všem našim skalním i příležitostným příznivcům za návštěvy, pochvaly i připomínky. Když shrnu nejčastěji kladené otázky, tak odpovědi jsou: celkem vás na hradě bylo 351 a podle žetonů jste ochutnali 6 500 vzorků vín. U žetonů za degustace zůstaneme při každém příštím zimním Víně z blízka. Na otevřených degustacích je to standardní praxe, zlepšuje to ekonomickou bilanci vinařů, letos byli spokojeni.
 

Víno z blízka na Špilberku máte od této chvíle v mobilu. Prodej vín zahájen!

27. 11. 2018
Kromě našeho webu si můžete vinaře a všechna jejich vína od této chvíle prohlížet i v on-line průvodci přímo ve vašem mobilu na adrese www.vinozblizka.cz/vino. Průvodce zároveň funguje jako e-shop. U všech 141 vín jsou jejich ceny a základní analytika, čili zbytkový cukr, kyseliny a alkohol. A všechna vína jsou tímto v prodeji!
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS