Aktuality

Víte co je winehunting? Zjistěte to a ulovte degustaci 150 vín na Špilberku!

22. 11. 2017
Čím častěji teď na Špilberk chodím, tím se mi více líbí. Můj privátní průzkum o tom, jak často chodí Brňané na Špilberk, dopadl neslavně. Nenašel jsem skoro žádného, kromě zaměstnanců hradu, kdo by si pamatoval, kdy naposledy byl uvnitř. Výjimkou byl rodič s malým dítětem, který tam byl na nějaké dětské výstavě – čili jen v pár místnostech z celého hradu. Tři patra Špilberku, která můžete navštívit, mají těch místností asi 103. A tak se náramně těším, jak budete kulit oči, až uvidíte gotická okna královské kaple, dřevěné vazby pod střechou hranolové věže, salonek Hradní restaurace nebo výhled z jižní terasy. Kéž by trochu nasněžilo, romantika by byla dokonalá. Snažíme se, aby byla dokonalá i technika, takže testujeme náš mobilní degustační a nákupní e-shop, pokrytí hradu wifinou a házíme tady hausnumerama, kolik z vás si asi objedná odvoz vín až domů a jak rychle to stihneme. Prodaných je asi 50 % vstupenek. Bude to krásná premiéra.
 

Winehunting aneb Soutěž o vstupenky na Víno z blízka na Špilberku!

13. 11. 2017
Chcete vyhrát vstupenku na Víno z blízka na Špilberku? Stačí se zapojit do naší podzimní soutěže, která bude už od čtvrtka 16. listopadu probíhat na Facebooku!
 

Víno z blízka na Špilberku - tím šestnáctým je Sommeliér roku 2017

7. 11. 2017
Slíbili jsme šestnáct vinařství a to poslední jsme chvíli tajili. Výběr z moravských vinařů je už kompletní, tím šestnáctým je Sommeliér roku 2017 České republiky, Kamil Prokeš. Řídí se heslem svých profesorů na vinařské škole: nevyzkoušené je nepoznané.  Příkladem toho je výroba šumivých vín klasickou technologií kvašením v láhvi či výroba révového oleje z hroznových semen. V poslední době inspirován více než 5000 let starou technologií výroby vín v tzv. kvevri zkouší výrobu vína bez jakýchkoliv přísad či přídavků. Znalost vinařského řemesla a osobní šarm mu jistě pomohly i v klání o titul Sommeliér roku, který získal před dvěma týdny. Po třech letech umístění ve finálové trojici tak letos stanul na stupni nejvyšším. Přijďte se přesvědčit, že to umí nejen s lahví a sklenicí, ale i rýňákem, vlašákem, sauvignonem nebo brut sektem Dominique Blanc de Noirs.
 

Víno z blízka na Špilberku – umění, historie a náš „výběr z vinařů“

24. 10. 2017
Obdivujete genia loci Brna? Pohled z oken hradu Špilberku na zimní město je okouzlující. Máte rádi architekturu? Pokud jste ještě neviděli obnovené interiéry hradu, budete žasnout, prostě nádhera. Máte rádi historii a výtvarné umění? Ve třech patrech hradu vám nabízíme procházku sedmi expozicemi a třemi výstavami. Máte rádi víno? Spolehněte se na náš výběr vinařů. Pozvali jsme 16 reprezentantů všech čtyř vinařských podoblastí. Nabídnou vám svoje vína u degustačních stolů v královské kapli, hranolové věži, velkém sálu Ogilvy i v prostorech galerie. K tomu všemu přidá Babinský bistro a Hradní restaurace chutná drobná jídla. A to ještě není všechno! Vyberete si svoje víno a můžete ho u každého z vinařů hned objednat, povedeme vám on-line objednávku a na konci vás bude v podhradí čekat balíček. A jestli chcete, tak i odvoz vína až domů.
 

Losujeme výherce z odpovědí na anketu

26. 9. 2017
Moc děkujeme za zpětnou vazbu, kterou jste nám skrze anketu poskytli. Její výsledky nám pomohou při dalším plánování degustací. 
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS