Kolby, a. s.

Vinařství Kolby bylo v Pouzdřanech založeno roku 1997. Svůj název dostalo podle kopce, který se tyčí nad vsí v nádherném panoramatu Pouzdřanské stepi. Základní filosofií vinařství je výroba vysoce kvalitních přívlastkových vín, zpracovávaných výhradně z vlastních hroznů. Vinařství Kolby je jedním ze zakládajících členů prestižní Aliance vinařů V8.
Práce ve vinici je charakterizována velkým podílem ručních prací s respektem k tradicím pěstování vinné révy v mikulovské podoblasti. Cílem vinařství Kolby je nabízet zákazníkům vína zralá, zbavená všech neduhů vín mladých, proto veškerá vína z Kolby zrají a jsou uchovávána v ideálních podmínkách sklepů ze 17. století, a to po dobu nejméně 2 let. Pěstovanými odrůdami jsou Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Chardonnay, Veltlínské zelené, Modrý Portugal a Cabernet Sauvignon. Všechna vína se v chuti vyznačují příjemnou minerálností, pikantní kyselinkou, která je vždy v rovnováze se zbytkovým cukrem a odpovídající vůní, vše s nezaměnitelným rukopisem stepního terroir. O kvalitě našich vín svědčí jejich dlouhodobý úspěch na prestižních soutěžích nejen doma, ale i v zahraničí.
Péčí o vinařství jsou pověřeni jak mladí a nadšení odborníci – hlavní technolog Ing. Petr Otřísal a výrobně-technický vedoucí Zdeněk Sedláček – tak zkušení vinařští matadoři v osobě technologa vinic, Milana Prokeše. Chcete-li ochutnat letos v březnu představená vína ročníku 2012, nebo Vás láká zabrousit i hlouběji do minulosti a poznat vína ještě starší, plnější a nezaměnitelná, neváhejte a poznejte Kolby, nebudete litovat!

kontakt

Česká 51, 691 26 Pouzdřany
tel.: +420 519 415 495
pouzdrany@kolby.cz
www.kolby.cz
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS