26. 11. Gotberg a Vinné sklepy Kutná Hora

fotogalerie


Začátek akce je v 17:30.

Vína k degustaci:
1) Sekt Ryzlink rýnský 2013  -  Sekt Rulandské modré 2013
2) Muškát moravský 2014 kab  -  Müller Thurgau 2014 jak
3) Sauvignon 2013 ps  -  Cabernet blanc 2014 ps
4) Tramín červený 2013 ps  -  Tramín kořenný 2014 ps
5) Pálava 2013 vzh  -  Hibernal 2014 ps
6) Rulandské šedé 2013 vzh  -  Rulandské šedé 2014 ps
7) Frankovka 2013 vzh  -  Cabernet Cortis 2013 jak
8) Rulandské modré 2013 vzh  -  Rulandské modré 2013jak


Vinné sklepy Kutná Hora

Společnost Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. Se synem Lukášem a dcerou Stanislavou si dali do vínku obnovit zašlou slávu a dlouholetou tradici pěstování révy vinné na Kutnohorsku. Vždyť první písemná zmínka o vinařství na Kutnohorsku se nachází v Kosmově kronice z roku 1101 ve spise o Malíně. Je jednou z prvních písemných zmínek o vinařství ve střední Evropě vůbec.
Dnes v Kutné Hoře a okolí pěstujeme révu na 54 ha vinohradů na námi obnovených původních historických tratích - U Všech svatých, Pod Barborou, U Kapličky, Na Borku a Na Příčce, Jezuitská. Vína z této oblasti vynikají svou mineralitou a kořenitostí, která pramení z podloží bohatého na minerální složky. Našimi hlavními odrůdami jsou Rulandské modré, Tramín červený, Svatovavřinecké, Rulandské šedé. Krom vinohradů hospodaříme na 30 ha pastvin, kde máme početné stádo ovcí, 14 ha orné půdy pro pěstování základních obilovin, 2 ha zeleninového pole a 6 ha sadů.
Révu a další produkty pěstujeme v optimálním množství tak, abychom nepoškozovali životní prostředí. Cestou ke zdravé úrodě je pro nás zvyšování přirozené vitality půdy, pestrá flóra a fauna, přirozené zatravnění a zachování remízků, nikoliv používání moderních chemických postřiků. Nezastupitelnou roli u nás hraje vlastní kompost a hnůj.
Náš statek je celý certifikován BIO a má jako jediné vinařství v ČR prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER. Náš statek je živý organismus, který podléhá i nemateriálním vlivům a které moudrý zemědělec může využívat ve svůj prospěch. Pracovní operace provádíme v závislosti na fázích měsíce, používáme biodynamické preparáty, roháček, křemenáček, kompostové preparáty, extrakty z bylin, kopřiva, přeslička, šalvěj.
Naše víno můžete ochutnat v Restauraci Alcron a v Café Savoy v Praze.
 
 

Restaurace

Galerie Lucerna - Prostor pro současné umění, Praha

Pražský duel se bude konat v krásném nově zrekonstruovaném prostoru Galerie Lucerna - Prostor pro současné umění. Vybrané menu a k vínu nasnoubené kanapky připraví Restaurace Monarchie.
Tato gurmánská restaurace v centru Prahy nabízí pestrou mozaiku gastronomie s vybranými specialitami z období Rakousko-Uherska.
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS