29. 9. Vinařství Stanislav Mádl a VICAN rodinné vinařství

fotogalerie


Zážitek a poučení pro každého, koho láká tajemství terroir a kouzlo snoubení vína s jídlem.   
 
Vína k degustaci:
1) Ryzlink vlašský 2015 ps suché  -  Ryzlink vlašský 2015, ps, suché
2) Muškát Ottonel 2015 ps suché  -  Muškát žlutý 2015 mzv suché
3) Tramín červený 2015 ps suché  -  Tramín červený 2015 vzh polosuché
4) Ryzlink rýnský 2015 ps suché  -  Ryzlink rýnský 2015 vzh polosladké
5) Rulandské šedé 2015 ps suché  -  Rulandské šedé 2015 vzh polosladké
6) Pálava 2015 ps suché  -  Pálava 2015 vzh polosladké
7) Cabernet Moravia 2015 ps suché  -  Cabernet Sauvignon 2015 ps suché
8) Frankovka 2015 ps suché  -  Frankovka 2015 vzh suché


Vinařství Stanislav Mádl

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.
Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice. Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.
Vinařství je naprosto technologicky soběstačné a k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se využívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chutě.
 
 
 

VICAN rodinné vinařství

Naše vinařství je barevné, pozitivní a plné slunce, které máme na Pálavě. Jižní Morava je krásná, Pálava je její výkladní skříň a Mikulov její „hlavní“ město.

Nově vzniklé rodinné vinařství, jehož vinice najdete zejména na Mušlově. Mušličky, které tu zanechalo v dávné historii moře, najdeme i na etiketě. Protože majitelem vinařství je známý producent filmů a seriálů o víně T. Vican, narazíme tu na hravost na každém kroku – od mota „Veni, Vidi, Vican“, přes grafické symboly v logu vinařství až po bohaté zvířecí osazenstvo farmy vybudované na bývalé střelnici Mušov, ve kterém nechybí ani osel. Na farmě vyrábí dcera Terezka skvělé domácí sýry, vína vznikají ve více než 100 letých sklepích v nedalekých Bavorech.

Motto: 
Je třeba se dívat přímo do slunce, pak všechny stíny zůstanou za námi.
 

Restaurace

Barceló Brno Palace, Brno

Hotel Barceló Brno Palace 5*Superior má skvělou polohu přímo v centru města Brna. Hotel nabízí celkem 119 luxusních pokojů , v nichž najdete bezplatné Wi-Fi připojení, klimatizaci, minibar, trezor a hygienické potřeby. Všichni naši hosté mohou využít bezplatný vstup do naší tělocvičny a sauny. Kulinářské speciality si můžete vychutnat jak v naší restauraci Palazzo, tak v našem B-Lounge Lobby baru.
 
 
 
 
pro návštěvníky pro média pro vinaře
napište nám tiskové zprávy registrace
novinky na e-mail akreditace podmínky účasti
o vínu z blízka    
     
katalog vinařů pořadatel
e-shop  
vstupenky
 
 
 
minulá vína z blízka budoucí vína z blízka festival otevřených sklepů  
 
 
 
informace o Duelech vinařů
Nadace Partnerství
Údolní 33, Brno 602 00
tel.: 515 903 121
vinozblizka@nap.cz

Kentico CMS